TV BOX

Android TV Box nedir? Seçimi nasıl olmalıdır?

Android TV Box küçük bir kutu içerisinde bulunan işlemcisi ve internet alıcısı sayesinde normal televizyonlarımızı (HDMI girişi olan televizyonlar) akıllı televizyonlara dönüştüren bir cihazdır. Başka bir deyişle üzerinde WIFI anteni olan ve internete bağlama görevi gören küçük bir kutudur.

Android TV Box isminde belirtildiği gibi android işletim sistemi kullanmaktadır. Bu açıdan bakıldığında neredeyse cep telefonunuzdan yapabildiğiniz her şeyi televizyonunuz üzerinden yapma şansına erişiyorsunuz. Üstelik Android TV Box kullanmış olduğu android yazılımı ile günlük hayatta kullandığınız android telefonlarınız veya Tabletleriniz ile aynı yazılımı kullandığından kullanması son derece basit bir sistemdir.

Televizyonların HDMI girişinden bağlanan Android TV Box yardımı ile eski televizyonunuz internete bağlanabilen ve neredeyse tüm yayın ve filmleri izleyebileceğiniz bir cihaza dönüşüyor. Başka bir deyişle fiyatı 3-4 bin lirayı bulan smart tv lerin yaptığı tüm işleri yapan bir cihaza sahip olursunuz. Eski televizyonunuzu değiştirmeden bu özelliklerin neredeyse tamamını kullanabilirsiniz.

Android TV Box ile neler yapılabilir?

Andorid TV Box ile USB girişleri kullanarak her formatta bulunan fotoğraf, müzik ya da videoyu oynatabilirsiniz.

Android TV Box ile TV üzerinden internete giriş yapabilirsiniz. Bunun için de Android TV Box üzerinde bulunan USB girişlerine kablosuz mouse ve klavye bağlayarak rahatça internette gezinebilirsiniz.

Android TV Box kullanmış olduğu android yazılımı sayesinde televizyonunuzu GOOGLE PLAY STORE bağlayarak orada bulunan bir çok program ve oyunu cihazınıza kurabilir ve kullanabilme şansı sunmaktadır. Mesela indireceğiniz oyunlar ile oyun oynayabilir, sosyal medya uygulaması kullanabilir, indireceğiniz web tarayıcı ile internette gezinebilir, müzik dinleyebilir ya da film izleyebilirsiniz.

Google’nin Android TV Box için oluşturmuş olduğu özel uygulamalar da vardır. Bu uygulamalar sayesinde cihazınızı daha verimli kullanabilirsiniz. Andorid TV Box ile GSE SMART IPTV PRO , EXTREAM IP TV, PUHU TV gibi uygulamaları çalıştırabilirsiniz.

Redsky Nano 8K

Redsky nano 8k şimdiye kadar incelediğiniz ipbox ve android cihazları unutun ve teknolojinin geldiği noktayı kumandanızın tuşlarında hissetmek ve televizyonun ne kadar eğlenceli bir alet olduğunun farkını size yaşatmak amacıyla tasarlanmış olan redsky nano 8k ile play storeden istediğiniz uygulamayı indirip kullanabilmeniz ve 8k kalitesinde televizyon kanallarını izleyebilecek ve istediğiniz oyunu oynayabileceksiniz. Sizde redsky nano 8k android cihaz sahibi olarak evde televizyon başında eğlence istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz.

redsky-nano-8k.png

Redsky Nano 8k Özellikleri

Android 9 İşletim sistemi

Google Play Store

Redstore (Multibox cihazlara ait uygulama marketidir.)

Miracast  ( görüntü aktarıcı uygulama  , cep telefonunuzun görüntüsünü tv ekranına yansıtmanızı sağlar )

Netflix Uygulaması ( Netflix aboneliğinizi girip kullanabilirisniz)

Mytv Stalker Uygulaması

Spotfy Uygulaması

İşlemci H3 Cuad Core Cortex A7

2 GB DDR3 Ram

16 GB Flash

USB2

Resim formatları  JPG-BMP-PNG-GIF-TIFF

Müzik formatları MP3-AAC -FLAC-WAV-WMA-RA

Film video formatları TS-TP-TRP-M2TS-MTS-MPG-MPEG-DAT-VOB-MP4-AVI-MKV-MOV-3GP-FLV-Xvid

Beklemede Güç Tüketimi  <0.5W

Boyutlar 120X120X30mm

Video Çözücü MPEG-4/H.264 SP@L3 to ASP@L5, MP@ML, MP@HL, MP@L4.1, HP@L4.1

Ses Kod Çözme MPEG-1/2, AAC-LC, HE-AAC, MP3, Dolby Digital artı

Alt yazı formatları srt-sub-ssa-ass-smi-idx-txt-psb

Internet APP

Sineflix ( sinema portalı free olarak hediye )

Youtube

Weather Forecast

Video ArayüzüHDMI, CVBS

Ses Arabirimi  SES-L / R, SPDIF üzerinden Dijital Ses Çıkışı

Dahili Wifi desteği – Cihazın içerisinde wifi’si mevcuttur.

Rs232 (MİNİ USB)

HDMI Çıkışı

Ethernet çıkışlı kablolu internet ile bağlanılabilir.

AV OUT (3.5mm Kulaklık Jack)

1 USB İç WiFi (ya da ikinci bir USB)

© 2022 Canavar IPTV